
Servery ako PowerEdge R440, R540, R450 a R550 tvoria chrbticu mnohých IT prostredí
Sú spoľahlivé, osvedčené, dlhodobo prevádzkované - píše vo svojom príspevku na sociálnej sieti LinkedIn Ondrej Pisklak, Technical Sales Representative v Dell CZ.
Zálohy v cloude nie sú garanciou zotavenia.
Zálohy sú jednou z najdôležitejších, ak nie najdôležitejšou obranou proti ransomvéru. Ale ak nie sú správne nakonfigurované, útočníci ich môžu zneužiť.
Ransomvér útočníci začínajú svoj útok pokusom získať prístupy doménového admina. Tento útok často začína phishingovým emailom, ktorého cieľom je ovládnuť zraniteľný počítač alebo zariadenie vypublikované na internete a následne sa dostať do firemnej siete. Ak útočník získa neobmedzené prístupy admina, môže sa pohybovať po sieti bez odhalenia a ľahko získať prístup k zálohám.
Zálohy majú pre firmu vysokú hodnotu, pretože sú nevyhnutné pre obnovu produkcie. Preto je hlavným cieľom útočníka nájsť zálohy, odcudziť ich a potom poškodiť alebo zmazať zálohy samotnej obete. Nasleduje vydieranie, kompromitácia, škody. O tom či zaplatiť kriminálnikom, alebo nie, v tomto článku nerozoberáme. Je predovšetkým dôležité uvedomiť si význam záloh pre prípadnú potrebu obnovy produkcie.
Zálohy v cloude môžu byť veľmi odolné voči ransomvér útokom, ak sú správne konfigurované a minimalizuje sa riziko ľudského zlyhania. Nasledujúce rady vám určite pomôžu dosiahnuť vyššiu bezpečnosť záloh v cloude.
Ako zálohy v cloude urobiť "safe"
Spoločnosť CDP realizuje projekty zvýšenej ochrany záloh v cloude, tzv. Back End Defense Solutions.
Máte otázky?! Kontaktujte nás kvôli referenciám >
Sú spoľahlivé, osvedčené, dlhodobo prevádzkované - píše vo svojom príspevku na sociálnej sieti LinkedIn Ondrej Pisklak, Technical Sales Representative v Dell CZ.
Zotavenie sa z kybernetického útoku je proces obnovenia postihnutých systémov, sietí a údajov do bezpečného a funkčného stavu. Okrem toho zahŕňa prijatie opatrení na zmiernenie škôd spôsobených útokom, obnovu potenciálne narušených služieb a zariadení a analýzu incidentu s cieľom predísť budúcim útokom.
Checklist môže pomôcť určiť, či sa viete efektívne zotaviť z kybernetického útoku.
Detekcia a reakcia na potenciálne kybernetické incidenty zahŕňa monitorovanie a analýzu sieťovej prevádzky, systémových protokolov a bezpečnostných údajov, s cieľom identifikovať príznaky neoprávneného prístupu, vniknutia, infekcií škodlivým softvérom, únikov údajov alebo iných hrozieb.
Checklist môže pomôcť vyhodnotiť, ako proaktívne identifikujete a aktívne riešite potenciálne bezpečnostné incidenty a škodlivé aktivity vo vašom podniku.
Pošlite nám svoj kontakt a my vám zavoláme späť. Kliknite na tlačidlo vľavo.