S3 Cloud Backup

Hľadáte jednoduché a spoľahlivé DR riešenie?!

S3 Cloud Backup je cenovo dostupný nástroj na blokové ukladanie dát.

Čo je to S3 Cloud Backup

Hovoríme o nástroji na zálohovanie a ochranu dát v Cloude, najmä pre firemných zákazníkov. O S3 Cloud Backup sme sa zmieňovali v článku o blokovom cloud úložisku Simple Storage Service (S3).

S3 Cloud Backup korektne spolupracuje s väčšinou štandardných zálohovacích softvérov (napr. Veeam Backup and Replication). Vďaka tomu je možné spravovať dislokované / cloudové zálohy a tak dodržať odporúčané pravidlo zálohovania systémom 3-2-1 (min. 3 zálohy, 2 rôzne média, 1x offsite).  

Z pohľadu bezpečnosti technológia S3 Cloud Backup využíva 2048 bitové verejné / privátne kľúče a symetrické AES 128 bitové kľúče. Dátové toky prebiehajú pomocou pripojenia SSL.

Nástroj S3 Cloud Backup dokazuje, že zálohovanie do Cloudu nemusí byť drahá záležitosť. Alebo dokonca, zložitá na implementáciu.

Zamknutie backupu vďaka Veeam

Veeam Backup & Replication od verzie 11 ponúka rôzne možnosti nastavenia zámku zasielaných záloh na dislokované úložisko, respektíve do cloudového úložiska S3. Tým pádom je službou S3 Cloud Backup možné predchádzať akejkoľvek modifikácií a hlavne výmazu uložených dát. Tento "zámok" sa nastavuje na zvolené obdobie 7, 14, 30 a viac dní.

Funkcionalita "zamknutie backupu" zaisťuje nedotknuteľnosť kritických podnikových dát a prináša ich zvýšenú ochranu, napríklad aj pred útokmi ransomvéru.

S3 Cloud Backup je plne kompatibilný s Veeam Cloud Tier. 
S3 Cloud Backup je navyše certifikovaný ako Veeam Ready - Object a Veeam Ready - Object with Immutability. 

Súhrn benefitov 

 • ďalšia forma zálohy - pravidlo zálohovania 3-2-1
 • záloha mimo firemnú - on premise infraštruktúru
 • zamykanie súborov (immutable) ochráni pred infikovaním ransomware
 • veľmi dobrý pomer cena / užitočná hodnota
 • bez požiadaviek na minimálny úložný priestor

Náš názor

Bez problémov sme nastavili S3 Cloud Backup vo Veeame, nakonfigurovali scale-out repozitár pre backupy a podľa dohodnutých požiadaviek na lokálne uchovávanie záloh, nastavili dané repozitári. Ostatné veci sú už len klasické nastavenie backup jobov, podobne ako keď sa nastavujú na lokálny target. Teda, takmer nič nové, čo sa týka znalosti konfigurácie Veeamu.

Na konci sme ešte len nastavili S3 Cloud Backup účet, resp. kontajner, kam sa zálohy budú sypať, čo je pre nás, ako poskytovateľa tejto služby, pomerne jednoduchá záležitosť.

Stiahnite si brožúru S3 Cloud Backup

Michal Zapatický, systémový inžinier v CDP


Spoločnosť CDP priebežne zavádza službu S3 Cloud Backup u väčšiny svojich stávajúcich zákazníkov. Služba je súčasťou každej našej ponuky na obnovu či konsolidáciu serverovej infraštruktúry podnikových DC.  

Vyžiadajte si cenovú ponuku

Kontaktný formulár

alebo kontaktujte priamo našich obchodníkov.

 • Jaroslav Javorka

  Jaroslav Javorka
  Account Manager Enterprise javorka@cdp.sk
  +421 948 446 490

Mohlo by vás zaujímaťTechnológie

Zobraziť všetky

PartneriPartneri

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.