Jednotné dátové úložiska od Dell Technologies

Jednotné (unified) dátové úložiska sa stali kľúčovým prvkom podnikových datacentier v organizáciách, ktoré hľadajú efektívne a flexibilné riešenia pre prácu s dátami. Tieto zdieľané úložné zariadenia poskytujú užívateľom a iným zariadeniam konsolidované blokové a súborové služby s priamym prístupom cez podnikovú sieť. Pri tom používajú štandardné súborové protokoly CIFS a NFS a štandardné blokové protokoly FC a iSCSI.  
Jednoznačnými výhodami jednotného úložiska sú jednoduchosť konsolidácie ukladacieho priestoru a úspora nákladov, o čom si v ďalšom texte povieme viac.


Pri úvodnej konfigurácii úložiska je možné vybrať si medzi konfiguráciou jednotne (ďalej len unified) alebo blokovo optimalizovaného zariadenia. Výber unified optimalizácie  povolí funkčnosť súborov a blokov, zatiaľ čo výber Block-Optimized povolí funkciu iba blokového úložiska. Tento výber určuje alokáciu zdrojov na zariadení. Zvolené nastavenie je možné spraviť iba počas počiatočnej konfigurácie a jeho zmenu nemožno vykonať bez opätovnej inicializácie.

Pri rozhodovaní treba byť opatrný, pretože ak sa pri konfigurácii unified úložiska časť interných prostriedkov alokuje pre súborové služby (bez ohľadu či sa používajú, alebo nie), dochádza k obmedzeniu zdrojov pre výkon blokového úložiska. Avšak pri použití blokovo optimalizovaného režimu, všetok výkon úložiska je alokovaný iba pre obsluhu hostov s využívaním blokového prístupu. 

Nastavenie Unified je moderný prístup k optimalizácii úložiska dát s nespornými výhodami, o ktorých si teraz povieme viac.

Centrálna správa dát

Unified úložisko umožňuje ich správcom / administrátorom centralizovanú správu rôznych typov dát. Jednotné rozhranie na monitorovanie, správu a konfiguráciu blokových a súborových úložísk zjednodušuje celkový proces riadenia dát a znižuje náklady spojené s údržbou a konfiguráciou viacerých úložísk.

Jednoduchá škálovateľnosť

Úložisko typu unified je flexibilné riešenie s funkciou škálovateľnosti podľa rastúcich potrieb organizácie. Bezproblémové pridávanie ďalšej diskovej kapacity alebo zariadení umožňuje schopnosť prispôsobovania sa systému rastúcim požiadavkám na úložnú priestorovú kapacitu.

Optimalizácia výkonu

Nastavenie unified ponúka pokročilé funkcie, ako je automatická deduplikácia a kompresia, čo zabezpečuje vysoký výkon a úsporu úložného priestoru.
Integrácia rôznych typov dát do jedného úložiska umožňuje efektívnejšiu optimalizáciu výkonu. 

 Flexibilita pre rôzne aplikácie

Vďaka jednotnému blokovému a súborovému úložisku, organizácie získavajú jedno riešenie pre rôzne potreby v rámci svojich IS. Unified zariadenia sú vhodné pre rôzne typy aplikácií a pracovných zaťažení.

Zabezpečenie prístupu a kontroly

Unified úložisko umožňuje nastavenie prístupových práv iba oprávneným užívateľom, alebo hostom k určitým typom dát. Takýmto spôsobom sú chránené citlivé informácie pred nebezpečným, respektíve škodlivým prístupom.Introduction to the PowerStore Platform Offerings and their Benefits | Dell  Technologies Info Hub

V CDP máme skúsenosti s konfiguráciou unified úložísk a ich nasadzovaním do prevádzky najmä s Dell EMC Unity a Dell PowerStore zariadeniami. Tie používajú niektorí naši zákazníci, ktorých referencie poskytneme na požiadanie.

Vyžiadajte si cenovú ponuku

Kontaktný formulár

alebo kontaktujte priamo našich obchodníkov.

Mohlo by vás zaujímaťTechnológie

Zobraziť všetky

PartneriPartneri

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.