Dell PowerEdge 16G Intel servery

Umelá inteligencia čoraz viac preniká do našich končín, napríklad aj v podobe najnovšej generácie serverov Dell PowerEdge. Tie sú práve dizajnované pre intenzívnejšiu podporu AI pre potreby rozsiahlych analytik nekonečne narastajúcich databáz. 

Ďalšia generácia Dell serverov zrejme reflektuje na ponuku 4G škálovateľných procesorov Intel Xeon Scalable, ktoré dokážu poskytnúť potrebný výkon a efektivitu pre podniky akejkoľvek veľkosti.

Na nové Dell PowerEdge XE sa môžu tešiť napríklad výrobné podniky. Grafické procesory NVIDIA H100 Tensor Core zo softvérovým balíkom NVIDIA AI Enterprise pre komplexnú platformu umelej inteligencie pripravenej na výrobu, ponúknu výrobným dizajnérom nečakane možnosti.

Zaujímavá je povedzme, možnosť osadenia servera väčším počtom SSD diskov vo formáte E3.S. Prechodom na Gen5 SSD, ktoré majú výšku len 7 mm, Dell PowerEdge dokázal pri 1U serveri R660 zvýšiť kapacitu a výkon o 60%. Pri 2U R760 je to "len" 33%. Fyzický menšie disky zlepšia vetranie serverov, čo automatický znamená aj úspory na elektrine, potrebnej na ich chladenie. A máme tu udržateľnosť životného prostredia!

Hardvérový RAID PERC12 ponúka 2x lepší výkon ako jeho predchodca. Podporuje rozhrania diskov SAS4, SATA a NVMe a na plné využívanie priepustnosti PCIe Gen5 ponúka zariadeniam x16 konektivitu.

Veľmi dôležitou vlastnosťou nových serverov Dell PowerEdge je podpora prístupov s nulovou bezpečnostnou dôverou. Od výrobného procesu, cez dodávateľský reťazec až po koncový bod, dochádza k neustálemu overovaniu prístupu zariadeniu a komponentom, pri čom sa pred udelením prístupu všetci pristupujúci považujú za možný zdroj ohrozenia. Okrem viacfaktorovej autentifikácie a integrovanej iDRAC, z bezpečnostných prvkov ešte spomenieme len Dell Secured Component Verification (SCV) a hardvérové vybavenie založené na báze kremíku.

Nie je prekvapením, že Dell popracoval aj na vylepšeniach monitorovacieho softvéru Dell CloudIQ, o ktorom budeme v dohľadnej dobe písať v osobitnom článku. Nás potešili aktualizácie funkcii Dell iDRAC9, uľahčujúce nasadenie a diagnostiku (správu) systémov.


A ako sa servery Dell PowerEdge 16G dotknú našich zákazníkov?!

Podľa nášho názoru 15. generácia serverov Dell aj v roku 2023 bude spoľahlivo plniť všetky potreby našich zákazníkov. Navyše, v priaznivejších cenových reláciách. 

Vyžiadajte si cenovú ponuku

Kontaktný formulár

alebo kontaktujte priamo našich obchodníkov.

 • Tomáš Horňáček

  Tomáš Horňáček
  Account Manager CS hornacek@cdp.sk
  +421 908 722 016

 • Jaroslav Javorka

  Jaroslav Javorka
  Account Manager Enterprise javorka@cdp.sk
  +421 948 446 490

Mohlo by vás zaujímaťTechnológie

Zobraziť všetky

PartneriPartneri

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.