Prejsť na navigáciu

Windows Server 2022 je tu!

Microsoft sa chystá 16. septembra 2021 predstaviť novú verziu operačného systému Windows Server, najnovšia verzia ponesie číslovku 2022.

Najnovšia verzia v sebe bude skrývať mnoho noviniek, ako aj bezpečnostných vylepšení, viac informácií nájdete v článku nižšie. Podrobnejšie info mieni spoločnosť Microsoft poskytnúť na svojom evente „Windows Server Summit“, ktorý sa bude konať online 16.9.2021. Registrovať sa môžete aj Vy, cez tento link.

office-365-name-change-2

Jedným z hlavných vylepšení je určite podpora Long-Term Servicing Channel, alebo LTSC. Verzie LTSC majú podporu 10 rokov, 5 rokov štandardná údržba a ďalších 5 rokov predĺženie kvôli bezpečnosti. 
Zabezpečenie taktiež podstúpilo upgrade vo forme podpory šifrovania AES-256 prostredníctvom protokolu SMB a podpory pripojení TLS 1.3. Vďaka šifrovaní https sa skrátia časy odozvy a zvýši sa rýchlosť prenosu dát. 
Ďalšou dôležitou novinkou je „zabezpečené jadro“.  Táto funkcia chráni zariadenia pred všetkými druhmi chýb zabezpečenia vo firmvéri a ovládačoch. Ak by sme to chceli rozmeniť na drobné, ide najmä o: hardvérová ochrana prostredníctvom zoznamov dôveryhodnosti, ochrana pred útokmi firmvéru, obrana pred škodlivými alebo zraniteľnými vodičmi, ochrana pred spustením nepodpísaného kódu a iné. 

Verzia buildu nového Microsoft Windows Server 2022 má označenie 10.0.220348.169

Podrobnejšie informácie o tejto verzií nájdete v release notes výrobcu.