Prejsť na navigáciu

VMware vSphere 7 je tu!

Po dlhej odmlke spoločnosť Vmware prichádza s významnou aktualizáciou svojho produktu vSphere.


vsphere7features

Tento produkt bude niesť označenie vSphere 7. Za hlavné jadro novej verzie sa dá považovať natívna podpora Kubernetesu. Čo umožňuje nasadzovanie a spravovanie kontajnerov a VM na rovnakej platforme.

Táto skutočnosť podčiarkuje tvrdenie, že vSphere 7 si týmto upevňuje svoju pozíciu v segmente cloudu a kontajnerových služieb, čomu podriadil aj hlavné zameranie v tejto verzií.

Okrem zmienenej funkcionality prináša vylepšenia akými sú vSphere Lifecycle Manager – utilita pre lepšiu správu aktualizácií a firmvérov, alebo Skyline Health for vSphere – prináša lepší prehľad problémov a ich riešení, či rozhrania REST api, ktoré zlepšujú konsolidáciu, flexibilitu a automatizáciu. 

VMware vSphere poňal upgrade a migráciu v novej verzií ako súčasť životného cyklu severa, čo má za následok zjednodušenie a hladší prechod na novšie verzie oproti staršej vSphere 6.7.

Nesmieme opomenúť ani veľmi obľúbenú funkciu vMotion, ktorá prišla s novými vylepšeniami zahrňujúcimi lepší výkon pri live migrácii a skrátenie času výpadku.

Produkt vSphere je možné si zakúpiť od 2.4.2020. 

 

V prípade akýchkoľvek otázok sa na nás prosím neváhajte obrátiť, náš tím je pripravený poskytnúť všetky dostupné informácie.