Prejsť na navigáciu

Microsoft Teams priamo v monitore

Toto je vôbec prvýkrát, čo na monitoroch zhliadneme samostatné tlačidlo Microsoft Teams. S novinkou prichádza spoločnosť Dell, ktorá vo februári uvedie na trh hneď tri modely týchto monitorov.

microsoft teams monitor

 
Tlačidlo MS Teams umožní používateľom rýchlo spustiť aplikáciu na uskutočňovanie a prijímanie videohovorov. Samozrejmou výbavou bude aj možnosť hands-free príkazov, podporovaných aj prostredníctvom aplikácie Cortana a vstavaného mikrofónu.

Spoločnosť sa hrdí tým, že vytvorila „prvé videokonferenčné monitory na svete certifikované pre Microsoft Teams“. Treba dodať, že Microsoft už minulý rok začal certifikovať displeje, webové kamery a headsety.

dell technologies logo2   microsoft-logo small   

K novinke sa pridali aj výrobcovia headsetov, ktorí na svoje zariadenia tiež zabudovali tlačidlá podporujúce túto komunikačnú aplikáciu. Slúchadlá sa hlbšie integrovali do Teamsu najmä v dôsledku pandémie, kedy prudko narástlo jeho používanie.

Trojica videokonferenčných monitorov obsahuje aj ďalšie parametre, navrhnuté pre éru, v ktorej je kľúčová vzdialená práca a videohovory. Každý z nich obsahuje 5-megapixelovú vysúvaciu infračervenú kameru, ktorá podporuje rozpoznávanie tváre pomocou aplikácie Windows Hello. Dell tiež pridáva mikrofón s elimináciou hluku a dva 5-wattové integrované reproduktory. K dispozícii je dokonca aj zabudovaný režim na zníženie emisií modrého svetla.

Hovoríme o troch monitoroch, čím sa teda líšia? Dell na trh uvádza tri verzie týchto zariadení: 24-palcovú (FHD) verziu za 519,99 dolárov, 27-palcový (QHD) model za 719,99 dolárov a zakrivený 34-palcový (WQHD) variant za 1 149,99 dolárov. Predaj všetkých troch modelov sa začína 16. februára.

monitory