Prejsť na navigáciu

Microsoft Teams novinky

Jednou z najrýchlejšie rozvíjajúcich sa aplikácií od spoločnosti Microsoft za posledné mesiace je jednoznačne Microsoft Teams

Jej popularita počas Corona pandémie extrémne rastie, čo si uvedomujú aj vývojári, ktorí sa neustále usilujú zvyšovať jej atraktivitu. Opäť prišli s mnohými novinkami a vylepšeniami.

Niektoré si v skratke predstavíme:

  • Together Mode (Spoločný režim): Virtuálne stretnutia sa za poslednú dobu stali „in“. Režim podporujúci až 49 video hovorov naraz. Aby toho nebolo málo, vývojári pomocou segmentácie AI umožňujú virtualizovať účastníkov do jednej miestnosti. Cítite sa ako by ste boli skutočne na porade v jednej miestnosti.
  • Dynamic View (Dynamické zobrazenie): spojenie zobrazenia prezentácie spolu so zobrazením kamier účastníkov. Vhodné na virtuálne prezentácie. Umožňuje nastavenie pohľadov podľa vlastných preferencii účastníka.  
  • Video filters (video filtre): iste ste sa s nimi stretli pri rôznych iných foto/video aplikáciach ako napríklad snapchat. V Teams viete s nimi jemne prispôsobovať vzhľad zobrazenia vašej osoby.
  • Reflect messaging extension: toto nastavenie dáva prednášajúcim, manažérom, lídrom možnosť zistiť pocity vo svojom teame. Pracuje na princípe podania QaA (otázky a odpovede) a následného vyhodnotenia.
  • Live Reaction (živé reakcie): Bežná mimika tváre, gestikulácie sú pri online meetingoch často všimnuteľnou súčasťou. Live reaction pridáva EMOJI do prezentácií, čím dajú prezentáciám živší nádych. Službu je možné zdieľať s PowerPoint Live Presentations.
  • Chat bubles (bubliny v chate): Možnosť zapojenia sa do konverzácie bez zbytočného skákania si do reči. 

Vyššie uvedené funkcionality nie sú všetko, čo TEAMSy prinášajú. Je toho omnoho viac.
Rôzne vylepšenia pre Virtual White board, prepojenie na Cortanu, intuitívne návrhy odpovedí bez toho aby ste museli odpisovať, podpora 1000 účastníkov na meetingu, atď.
V krátkej dobe môžeme očakávať ďalšiu „várku“ nových funkcionalít, na ktoré sa môžeme tešiť.
Očakávame, že trend rastúcej popularity Microsoft Teams bude pokračovať aj naďalej.


V prípade akýchkoľvek otázok prosím neváhajte kontaktovať našich obchodníkov.

 

mosor

Tomáš Mosor

mosor@cdp.sk 

+421 948 528 505

Account manager 

 

  

mosor

Tomáš Kutej 

kutej@cdp.sk

+421 948 446 490

Account manager