Prejsť na navigáciu

Koniec podpory vmware vSphere 6.5

Používatelia VMware verzie vSphere 6.5 by mali spozornieť. Spoločnosť VMware totiž ohlásila ukončenie jej podpory už v novembri tohto roka.

Verzia vSphere 6.5 bude od 15. Novembra tohto roku bez podpory. Prípadná ignorancia tohto faktu môže znamenať komplikácie spojené s nedostatočnou funkcionalitou či celkovou zraniteľnosťou riešení. Nepodporovaný systém sa môže stať ľahkým terčom kybernetických útokov, nakoľko bez aktualizácií prestanú byť dostupné bezpečnostné záplaty.

Aktuálna a najnovšia verzia od VMware je vSphere 7.0. Túto odporúčame vzhľadom na dlhodobú podporu od Vmware a množstvu nových funkcionalít.

Viac informácií o aktuálnej verzii 7.0 nájdete na tomto odkaze.

Posledná, naďalej podporovaná verzia v rade, je vSphere 6.7. ktorej podpora skončí 15. 10. 2022.

PREČO VYKONAŤ UPDATE

Novinky a vylepšenia zo strany VMware sú nesporné. Verzia vSphere 6.7 resp. 7.0 je kompatibilná s novšími verziami iných OS a ESXi a prináša lepšiu stabilitu a väčší výkon oproti zastaraným verziám softvéru. Spolu s VMware odporúčame aktualizovať aj zálohovací softvér Veeam.

Neodporúčame čakať a na poslednú chvíľu robiť tento dôležitý update. Je potrebné si overiť podporované zariadenia a kompatibilitu s novšou verziou vSphere. Náročnosť prác v tomto prípade odhadujeme na 2 – 3 MD. Update je potrebné urobiť v kľude a v predstihu a preto neváhajte kontaktovať našich konzultantov a dohodnúť s nimi termín, ktorý vám bude najviac vyhovovať.mosor


Tomáš Mosor

mosor@cdp.sk 

+421 948 528 505

 Account manager    

 

 

mosor


Tomáš Kutej 

kutej@cdp.sk

+421 948 446 490

                  Key Account manager