Prejsť na navigáciu

Home Office ... to be continue

Tento rok zamotal hlavu mnohým firmám. Museli sme sa prispôsobiť novej situácii a prejsť na prácu z domu. Home office však odkryl mnohé výzvy, spojené s úplne novým prístupom k práci a k zamestnancom, ale aj otázky spojené s ich bezpečnosťou, efektivitou či fungovaním. V pohodlí domova sa možno cítime bezpečne, avšak v online priestore to môže byť len zdanie. S prechodom viacerých firiem na home office sú útoky hackerov čoraz sofistikovanejšie.

Preto sme sa rozhodli pomôcť a zorganizovali sme sériu virtuálnych seminárov, venovaných práve transformácii práce z domu. A musíme priznať, že sme si to naozaj užili. 

Úprimne, sledovanosť našich eventov, pod názvom 4HO TOUR, nás príjemne prekvapila, hlavne z dôvodu už aj tak presýteného online priestoru rôznymi webinármi. Zamerali sme sa najmä na témy, ktoré sa priamo dotýkajú cieľovej skupiny IT manažérov stredných a malých podnikov. Poukázali sme na užitočné nástroje a spôsoby zabezpečenia efektívnej práce na diaľku a jej bezpečnosti. Úlohy odborného garanta jednotlivých eventov sa chopili naši strategickí obchodní partneri, vendori.

Veľkou pridanou hodnotou, ktorú ocenili aj účastníci, boli pozvania zástupcov našich zákazníkov. Tí úprimne porozprávali, ako sa k preberanej problematike stavajú v ich podniku a ako sa im podarilo vyriešiť konkrétne problémy.

Najviac zábavy sme si asi užili pri natáčaní upútaviek, kde sme sa aj snažili byť vtipní, ale ako to už medzi IT-čkarmi býva... snáď to pochopia aspoň tí IT-čkári 😊 Možno práve preto sa medzi videami na našom You Tube kanáli tešili najväčšej obľube práve teasre. Všetko sme to robili svojpomocne, s amatérskym vybavením, ale s o to väčším nadšením.

 

4HO 1/4 Mobilná kancelária 
 
4HO 2/4 Komunikačné nástroje 
 

4HO 3/4 Manažovacie nástroje 
 

4HO 4/4 Bezpečnosť pracoviska  A ČO NÁM TO CELÉ DALO?Niečo nové sme sa naučili aj my a niečo si z toho zobrali aj naši zákazníci (a hádam aj budúci zákazníci). Máme nápady na nové formáty eventov, komunikácie s klientami, ale určite sa budeme aj naďalej točiť okolo témy transformácie práce a pracovného prostredia. Lebo zdá sa, že tento trend bude stále rásť.

Čo si myslíte vy?