Prejsť na navigáciu

Exchange 2010 skončil

O ukončení podpory niektorým produktom Microsoft sme písali začiatkom roka 2020 (prečítaj aktualitu). Veľa podnikov ešte nemigrovali na Exchange 2016/19, alebo Office 365 a stále pokračujú v práci s (od 14. októbra) nepodporovanou verziou Exchange 2010. Ak ste aj vy medzi nimi, mali by ste to urobiť čím skôr!

 

ČO KONIEC PODPORY PRE EXCHANGE 2010 ZNAMENÁ?       
Zariadenia, ktoré využívajú softvér s ukončenou podporou sa stávajú bezpečnostnou hrozbou.
Nielen, že Microsoft neposkytuje technickú podporu na staršie verzie softvéru, vonkoncom nebude vydávať aktualizácie, ktoré softvér udržujú stabilný a výkonný, ale nevznikajú ani tzv. "záplaty bagov", či „bezpečnostné záplaty“, ktoré zabraňujú hrozbám kybernetických útokov na Vaše zariadenia.
Okrem toho, mnohé aplikácie nebudú musieť byť kompatibilne s nepodporovanými verziami softvéru, nehovoriac o nesúlade s nariadeniami GDPR. 

md hl

Spoločnosť CDP pre svojich dlhodobých zákazníkov pravidelne vykonáva MD-e, v rámci zmluvne dohodnutej pravidelnej údržby prevádzkovaných systémov. Napriek tomu, že túto službu vrelo odporúčame a považujeme ju za nevyhnutný predpoklad kľudného spánku, často sa stretávame s prekážkami na jej uplatnenie a realizáciu. Dôvodom zvyčajne býva nedostatok vhodných termínov, keďže je potrebná asistencia technika objednávateľa pri vykonávaní služby. Prekážkou býva aj potreba angažovania externých zdrojov na vykonanie náročnejších, ale v podstate štandardných údržbových prác. Táto služba nie je zadarmo a práve to považujeme za jeden z hlavných dôvodov prečo, akokoľvek sa javí ako štandardná potreba, v praxi nie je štandardne vykonávaná.

 

KONIEC PODPORY EXCHANGE 2010 A MOŽNOSTI MIGRÁCIE?
• Migrujte úplne na Office 365. Je to cloudová služba, o ktorej bezpečnosť sa stará Microsoft.
• Migrujte svoj Exchange 2010 server na Exchange 2016 na svojich miestnych serveroch. Žiaľ, nie je možné migrovať Exchange 2010 priamo na Exchange 2019.

md2

 

ČO TAK MICROSOFT 365?! 
Microsoft 365 (M365) je cloudová aplikácia, nástupca verzie, ktorú poznáme pod názvom Microsoft Office 365. Ponúka poštové služby (e-mail) a obsahuje všetky základné aplikácie, ako sú Word, Excel, PowerPoint a OneNote. Tiež poskytuje množstvo nástrojov na vzdialenú tímovú prácu, ako sú Microsoft Teams a SharePoint. Tento plynulý prechod na cloud ponúka modernizované riešenie pre nastavenie hybridného pracoviska vašej organizácie.
Chcete vedieť viac o M365? Napíšte nám na sales@cdp.sk.  

NIEČO NA ZÁVER? 
Pretože mnoho organizácií sa už naučilo pracovať na diaľku, je dnes dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, vybaviť tím bezpečnými a zabezpečenými online nástrojmi, aby z domu mohli pracovať čo najefektívnejšie. Chráňte svoje podnikanie pred pokročilými kybernetickými hrozbami pomocou sofistikovanej ochrany proti phishingu a ransomvéru, zabudovanej do služby Microsoft 365.
Tím podpory CDP môže byť s vami pri každom kroku procesu implementácie M365 a jeho následnej správy.

Autor: Tomáš Mosor

Konzultant, CDP, spol. s r.o.