Prejsť na navigáciu

10 dôvodov prečo si vybrať Dell EMC Unity XT

CDP svojim zákazníkom ponúka a dodáva dátové úložiska Dell EMC Unity XT. Pri rozhodovaní o výbere storage, našim klientom argumentujeme dôvodmi, ktoré sme prevzali z technickej dokumentácie spoločnosti Dell Technologies.

1. Navrhnuté pre výkon, optimalizované pre efektivitu

Hybridné diskové polia Unity XT poskytujú dostatočný výkon pri prevádzke náročných virtualizovaných pracovných záťaží. Tieto nové hybridné platformy, majú výkon aj na spúšťanie aplikácií, aj na spracovanie deduplikácie a tiež poskytovanie potrebných dát užívateľom súčasne. Vďaka 85% efektívnosti systému Unity XT systémy nechávajú viac priestoru pre efektívnu použitelnú kapacitu.

dell unity xt3


2. Nákladovo efektívne

Tieto polia poskytujú výkon flashových polí s nákladovou efektívnosťou točivého disku. Tieto hybridné systémy využívajú výhody plne automatizovaného storage tieringu pre virtuálne storage „pooly“ (FAST VPTM) s využitím automatického presúvania dát do SSD medzipamäte FAST Cache. Hybridné polia Unity XT majú inteligentne zvyšovanie výkonu, používajú vysokokapacitné pevné disky NL-SAS s kapacitou 12 TB, redukciu vložených dát pre súbory typu all-flash a podporujú schopnosť dynamicky zmenšiť alebo rozšíriť FAST Cache online.

3. Bezkonkurenčná jednoduchosť

Úložiska dát Unity XT predstavujú vrchol v jednoduchosti úložného priestoru strednej triedy. Tieto systémy sa dajú ľahko nastaviť a umožňujú inštaláciu za pár minút a za ďalších 15 minút ste nakonfigurovaní. Jednoduché použitie s intuitívnym rozhraním HTML5 Unisphere ™, integrácia VMware a Microsoft, jednoduchá obsluha / podpora, ktorá obsahuje zabudovaný samoobslužný portál s funkciami a schopnosťami, pomôžu IT špecialistom ľahko a hlavne rýchlejšie vyriešiť všetky problémy.

4. Softvér all inclusive

Hybridné úložné polia Unity XT obsahujú všetok softvér, ktorý potrebujete na ukladanie, správu a ochranu vašich údajov. Komplexné softvérové portfólio obsahuje Unisphere Management Suite (HTML5), redukciu vložených dát s detekciou nuly (iba všetky oblasti flash), zjednotené multiprotokoly, snapshoot-y a thin klony s integráciou Dell EMC AppSync, FAST Cache a FAST VP, šifrovanie dát, jednotná vzdialená replikácia s Metrosync Manager, QoS, IP multi-tenancy, File Level Retention, obmedzené licencie pre AppSync, RecoverPoint Basic a RecoverPoint pre virtuálne počítače a 180-dňovú bezplatnú licenciu na migráciu VPLEX.

dell unity xt 


5. Škálovateľný súborový systém NAS

Unity XT Hybrid podporuje prípady použitia podnikových a transakčných zariadení NAS s novým súborovým systémom 256 TB. Súborový systém UFS64 obsahuje až 256 nezávislých klonov VMDK, 16 thin klonov, snapshoot-y efektívne z hľadiska priestoru s jednoduchým získaním priestoru a nízkym dopadom na IO, zjednodušené kvóty pre užívateľské, stromové a skupinové kvóty. Každé pole poskytuje synchrónnu a asynchrónnu replikáciu súborov s podporou monitorovania Metrosync Manger na oboch stranách synchrónnej replikácie, detekovať výpadky a automaticky failover pri synchronizovaných serveroch NAS a komponentoch súborové systémy a konfigurácie od zdroja po cieľ.

6. Využitie existujúcich serverov a storage pre DR, NAS, testovanie

DELL EMC poskytuje svojím zákazníkom virtuálnu softwarovú applience Dell EMC UnityVSA, Poskytuje softvér unifikovaného úložiska, správu údajov a HA pri nasadení na Server VMware ESXi. Používatelia môžu vytvárať zdieľané úložiská pomocou protokolov úložiska NAS a iSCSI SAN a dátových služieb kompatibilných s HW platformami a nasadiť ich na štandardný serverový hardvér. Vďaka flexibilite softvérovo definovaného úložiska môžu používatelia rýchlo a ľahko nasadiť Dell EMC UnityVSA na rôzne použitie vrátane ROBO, testovacích a vývojových a zabudovaných aplikácií pri zachovaní úplnej kompatibility s ich platformami Unity XT. V cene zariadenia je appliance DELL UNITY VSA s kapacitou 4TB. V prípade potreby je možné licenciu rozšíriť na 10, 25 alebo 50 TB.

7. Cloudový analytický nástroj

CloudIQ je bezplatná cloudová analytická aplikácia pre zber dát v takmer reálnom čase, ktorá je zahrnutá pre použitie s Unity XT. To poskytuje komplexné sledovanie stavu systému, výkonu, kapacity, konfigurácií a ochrany poľa. Kombinuje tieto metriky pomocou strojového učenia a prediktívnych analytických meraní s cieľom zlepšiť plánovanie kapacít a opraviť problémy skôr, ako narušia chod poľa. CloudIQ vytvára komplexné a proaktívne skóre stavu na poli, aby sa zabezpečilo, že každé pole Unity XT poskytuje optimálnu prevádzku dát s čo najvyššou dostupnosťou.

8. Metro Cluster

Metro Cluster je funkcia hardvérového doplnku pre Unity XT, ktorá poskytuje skutočnú activ-activ synchrónnu replikáciu. MetroCluster navyše podporuje dátovú mobilitu, aby nerušene premiestňoval pracovné zaťaženie a umožňoval tak obnovenie technológie úložiska bez výpadku, teda aby užívatelia o výpadku vôbec nevedeli.

9. Automatizácia s modernými platformami DevOps

Kontajnery sa rýchlo stávajú novou paradigmou softvérovej architektúry a Kubernetes sa stal populárnou orchestráciou kontajnerov. Spoločnosť Dell EMC je v čele vývoja riešení, ktoré umožňujú zákazníkom efektívne vykonávať kontajnerové pracovné zaťaženie, využitie výkonnej integrácie úložiska pre pracovné toky DevOps. Dell EMC Unity XT teraz podporuje doplnok Container Storage Interface (CSI) na spustenie pracovných úloh Kubernetes. Automatizácia je hlavnou témou diskusií o obstarávaní IT. Dobrá vec je, že automatizácia už neznamená programovo náročné a ťažko udržiavateľné skriptovanie.

10. Vytvorené pre multi-cloud

Všetky systémy Unity XT podporujú rôzne možnosti nasadenia v cloude vrátane overenia Dell EMC s VMware Cloud Foundation. Odporúčame, v Cloude používajte so spustenou platformou Unity Cloud Edition / HA softvérovo definované úložisko s VMware Cloud v AWS a Cloud Services pre DRaaS.

Storage DELL Unity 380XT umožňuje tierovanie do cloudu. Znamená to, že ak sa tak rozhodnete, niektoré dáta, ku ktorým sa pristupuje iba príležitostne, môžu byť uložené na inom mieste v cloude, tzv. cloud tiere. Storage s týmito dátami bude narábať akoby by boli súčasťou storage. Túto funkcionalitu umožňuje využívať extrémne lacný diskový priestor, ktorý dnes poskytujú Cloudový poskytovatelia (MS Azur, AWS, ...).

dell unity xt3


Ohľadom cenovej ponuky na novú generáciu serverov Dell EMC Unity XT, neváhajte prosím kontaktovať našich kolegov:


mosor


Tomáš Mosor

mosor@cdp.sk 

+421 948 528 505

 Account manager    

 

 

mosor


Tomáš Kutej 

kutej@cdp.sk

+421 948 446 490

                  Key Account manager