siix_logo2 Spracovávanie obrazových záznamov pri kontrole kvality výroby

SIIX EMS vyrába dosky plošných spojov pre automobilový priemysel.
V CDP si vážime prejavenú dôveru a niekoľkoročnú spoluprácu so SIIX EMS Slovakia.


Špecifikum projektu:

Vytvorenie infraštruktúry pre pokročilú kontrolu kvality výrobkov.

O projekte

Kontrola kvality výroby je pre tento výrobný podnik podstatným bodom jeho fungovania. Rozhodnutie vybudovať nezávislú lokalitu venovanú len a len kontrole kvality výroby, vzniklo na korporačnej úrovni.  

Hlavnými elementami infraštruktúry tohto riešenia sú pokroková aplikácia pre machine learning a hardvér s dostatočným výkonom. Prevádzkovaný softvér pracuje s multimediálnymi súbormi a preto našou úlohou v projekte bolo navrhnúť potrebné zdroje na zvládnutie, nielen požadovaného výpočtového výkonu, ale aj efektívneho ukladania veľkého objemu dát. Pri dizajne sa dbalo na stanovenú predstavu o plánovanom rozpočte na tento projekt. 

Výstupy z aplikácie na meranie pracovnej záťaže (Live Optics), ako aj postupné čiastkové testovania zdieľaných údajov, ktoré sme robili v spolupráci so zástupcami spoločnosti SIIX EMS potvrdili, že úloha bola splnená k obojstrannej spokojnosti. 

Riešenie

Hlavnú výpočtovú silu, ktorú na vyhodnocovanie využívajú aplikácie klienta zabezpečuje (primárny) server PowerEdge od Dell Technologies. Identický (sekundárny) server PowerEdge použitý na zálohovanie, zabezpečuje zastupiteľnosť, inými slovami dostupnosť najdôležitejších produkčných dát.

O ukladanie a prácu s dátami sa stará diskové pole PowerVault ME, rovnako od výrobcu Dell Technologies. Využitie kombinácie SSD diskov a točivých diskov, z ktorých niektoré slúžia na archív, pri správnom nastavení HotSpare a tearingu, prináša aj pri mohutnej diskovej kapacite (600 TB) potrebné zvýšenie výkonu a zabezpečenie dát voči poškodeniu. 

Už štandardným prvkom v našich projektoch sa stalo riešenie proti výpadkom elektrickej energie od spoločnosti EATON.  Najnovšia rada UPS 5PX podporená externými batériovými modulmi zabezpečí bezproblémový chod infraštruktúry aj medzi dočasnými výpadkami v elektrickej sieti. Aplikácia IPM, od EATON-u, umožňuje nastavenie množstva pravidiel a pokročilé riadenie spomínaných UPS.

Technológie

  • Dell PowerEdge server
  • VMware vSphere
  • Dell PowerVault ME storage
  • Veeam Backup Essentials
  • EATON UPS + IPM
  • Microsoft Windows Datacenter

Prínosy

  • Zrýchlenie vyhodnocovacieho procesu
  • Uloženie väčšieho počtu vzoriek 
  • Dostupnosť a obnoviteľnosť dát zo záloh
  • Zastupiteľnosť výpočtovej sily

V číslachČísla

600TB dát
100TBRočný prírastok
1Samostatná infraštruktúra

Zavoláme vám

Pošlite nám svoj kontakt a my vám zavoláme späť. Kliknite na tlačidlo vľavo.

PartneriPartneri

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.