schnelek Serverová infraštruktúra s nulovým výpadkom

ODVETVIE: logistické riešenia a služby skladovania, prepravy a montáže v automobilovom priemysle.

ŠPECIFIKUM: orientácia k technologickým inováciám a zefektívneniu produkčných procesov. 

O projekte

CDP bolo úspešne v medzinárodnom výberovom konaní na obnovu serverovej infraštruktúry pre spoločnosť Schnelecke Logistics, prevádzka Bratislava - Devínska nová Ves na Slovensku. Rozhodujúcim faktorom bola transparentnosť prevádzkových nákladov počas definovaného obdobia, so zachovaním dostupnosti produkčných procesov.

Pre potrebu udržania prevádzky "just in time", bol projekt pripravený v určitom časovom predstihu. Jeho hlavným cieľom bolo dosiahnuť takmer nulové RPO a RTO s dôrazom na požiadavky špeciálnej aplikácie pre RFID kódy (práca s dátami v reálnom čase). 

Náročnosť služieb skladovania a špedície pre kľúčového klienta (Volkswagen Bratislava) si vyžiadalo nasadenie pokročilých technológii. 

Serverová infraštruktúra s nulovým výpadkom

Riešenie

Využitie dátového úložiska Dell EMC PowerStore od spoločnosti Dell Technologies prinieslo potrebnú dynamiku z pohľadu práce s dátami a vďaka deduplikácii dát na úrovni storage, aj značnú úsporu diskového priestoru. Využiteľná kapacita All flash diskov je v desiatkoch TB, kým dosahovaný komprimačný pomer je uspokojivých 4:1.

Zníženie celkových nákladov na vlastníctvo značne zaisťuje kľúčová výhoda metro noda - Volume/LUN Level Granularity (replikácia špecifických LUN-ov s granuláciou na aplikačnej úrovni), kým umožnením pridávania alebo odoberania LUN-ov bez prerušenia replikácie (bez prestojov) sa zlepšila prevádzková flexibilita . 

Funkcionalita Dell Technologies Witness v kombinácii s Metro nodmi prináša istotu praktický nulových výpadkov behu infraštruktúry. Jej primárnou úlohou je dohľad nad Metro NOD riešením a možnosť v reálnom čase rozhodnúť ktorá lokalita je dostupná, respektíve ktorá z nich je hlavná. 

Vďaka 32GB/s SAN fibre channel switchom a 10GB/s LAN zariadeniam je plnohodnotne využívaný výkon All flash diskových polí.

Riešenie efektívneho zálohovania celej virtuálnej infraštruktúry na úrovni virtuálnych serverov, v prípade potreby zabezpečuje dostupnosť kritických produkčných serverov zo záloh. 

Technológie

 • Dell EMC PowerStore
 • VMware vSphere
 • Dell EMC Metro node
 • Veeam Backup Essentials
 • Dell Networking solution
 • Dell Technologies Witness

Prínosy

 • Nárast istoty prístupu k firemným dátam v čase
 • Redukcia regionálnych prevádzkových nákladov
 • Zvýšená flexibilita rozhodovania
 • Prevádzková flexibilita vďaka nulovým prestojom
 • Vyššia ochrana dát dosiahnutá optimalizáciou procesu zálohovania
 • Zvýšenie kybernetickej bezpečnostiServerová infraštruktúra s nulovým výpadkom

Výber riešenia aj následná migrácia prebehla naozaj hladko, vďaka profesionalite zo strany CDP. Čo sa týka samotného riešenia, je výrazne lepšie ako naše predošlé a všetko funguje tak ako bolo pôvodne prezentované.

Spoluprácu s CDP, ako aj samotné riešenie môžem len odporučiť. 

- Michal Mislovič, IT administrátor v Schnellecke Logistics


Riešenie navrhnute spoločnosťou CDP nám výrazne uľahčilo strategické plánovanie nákladov pre najbližšie obdobie, keďže robustnosť tohto riešenia umožňuje postupnú migráciu jednotlivých prevádzok do regionálneho dátového centra v Bratislave a tým aj výrazne redukuje lokálne náklady prevádzok v Španielsku, Portugalsku, Taliansku a Poľsku.

- Ľuboš Konopeus, IT manager Region Europe, Schnellecke Logistics

V číslachČísla

3Kooperujúci partneri
16Zainteresovaných osôb
19Dodaných zariadení
1spokojný klient

Zavoláme vám

Pošlite nám svoj kontakt a my vám zavoláme späť. Kliknite na tlačidlo vľavo.

PartneriPartneri

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.