stavmat-white Pokrokové dátové centrum spoločnosti IN GROUP

ODVETVIE: stavebníctvo, výroba a predaj stavebnín.

ŠPECIFIKUM: zjednotenie troch DC do jedného komplexného „hniezda“. Z pohľadu investovaných financii ide o jeden z najrozsiahlejších CDP projektov. 

O projekte

Z pohľadu morálneho a technologického opotrebenia využívaných výpočtových zdrojov, sa v spoločnosti IN GROUP vyskytla potreba obnovy serverovej infraštruktúry. Decentralizované výpočtové strediska sa mali zjednotiť do jedného hlavného DC, ktoré spĺňa najnovšie nároky na kybernetickú bezpečnosť, zvýšenú potrebu za úložným priestorom, a v neposlednom rade rastúce požiadavky na výpočtovej sily. 

Medzi najväčšie výzvy projektu patrila myšlienka akcelerácie RDS pripojenia grafickými kartami na terminálových serveroch. Dôraz sa kládol na bezproblémovú prevádzku softvérov tretích strán s minimalizáciou neplánovaných výpadkov produkcie.

Na zadaní úzko spolupracovali odborníci z CDP, Dell Technologies a IT oddelenia IN GROUP-u. Návrh riešenia bol pripravovaný vo veľkom časovom predstihu. Vyhli sme sa tým zbytočným stresom pri hľadaní optimálnych možnosti dosiahnutia stanovených cieľov. 

Pokrokové dátové centrum spoločnosti IN GROUP

Riešenie

Hlavným pilierom riešenia je Dell Metro node, ktorý v spolupráci s Dell EMC PowerStore prináša synchrónnu replikáciu, čiže zrkadlenie primárnej a sekundárnej lokality v režime aktív-aktív. To praktický znamená RPO a RTO rovnajúce sa nule!

Výhodou novej rady serverov Dell PowerEdge 16G je optimálne rozloženie záťaže medzi jednotlivými servermi a diskovými poľami.  

Riešenie je prepojené na SAN úrovni pomocou switchov Dell rýchlosťou 25GB/s a na LAN úrovni 10GB/s. Toto umožňuje plnohodnotné využitie výkonu All flash diskových polí. 

Nové grafické karty od spoločnosti nVidia zvyšujú výkonnosť a efektivitu RDS farmy.

Bezpečnosť zálohovania sme dosiahli dvoma Dell EMC DataDoménami, ktoré zabezpečujú redundantné zálohovanie. 

Zákazník v rámci obmeny prešiel na novšie Microsoft OS serverov, čím podporil svoju kybernetickú bezpečnosť.

Technológie

Prínosy

  • Akcelerácia prepojenia firemných aplikácií
  • Konsolidácia firemnej podnikovej infraštruktúry
  • Výrazná úspora energií
  • Akcelerácia práce s RDS prostredím
  • Optimalizácia procesu zálohovania
  • Zvýšenie kybernetickej bezpečnosti koncernu
  • Obrovský nárast výpočtových a úložiskových kapacít Projekt zjednotenia troch DC do jedného komplexného „hniezda“ sme pripravovali vyše roka. A stálo to za to. METRO technológia na úrovni úložísk dát, virtuálne grafické karty na terminálových serveroch, jednotná správa, ... všetko čo sme naplánovali sa aj realizovalo. 

Jasne, že sme spokojní. Vďaka chlapci z CDP!

- Jozef Szalay, IT manažér IN GROUP a.s.

V číslachČísla

6dedikovaných pracovníkov
3pôvodné infraštruktúry
8Mesiacov realizácia
1finálna infraštruktúra

Zavoláme vám

Pošlite nám svoj kontakt a my vám zavoláme späť. Kliknite na tlačidlo vľavo.

PartneriPartneri

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.