stavmat-white Pokrokové dátové centrum spoločnosti IN GROUP

Skupina IN GROUP, a.s. podniká v sektore stavebníctva. Ich doménou je predaj a výroba stavebnín. História skupiny siaha do roku 1992. 

Ako dlhodobý partner pre infraštruktúrne riešenia sa CDP podieľa na obnovách IT zariadení už viac ako 10 rokov.

Nechýbali sme ani tento krát.

O projekte

Z pohľadu morálneho, ako aj technologického opotrebenia využívanej výpočtovej sily sa naskytla spoločnosti IN GROUP príležitosť nie len infraštruktúru obnoviť, ale aj centralizovať. Viacero výpočtových centier sa malo transformovať na jedno hlavné. Jedno, ktoré spĺňa najnovšie nároky na kybernetickú bezpečnosť, zvýšené nároky na úložný priestor, ako aj požadovaný nárast výpočtovej sily. 

Myšlienka akcelerovať RDS pripojenie grafickými kartami patrila medzi najväčšie výzvy zadania projektu. Na zadaní spoločne úzko spolupracovali technici z CDP, ako aj IN GROUPu. Navrhnuté riešenie bolo pripravované s dôrazom na bezproblémovú prevádzku softvérov tretích strán, ktoré "sedeli" na infraštruktúre. Nasadenie riešenia Metro Node od spoločnosti Dell EMC nám prinieslo synchrónnu replikáciu, čo znamená zrkadlenie primárnej a sekundárnej sajty s konfiguráciou aktívna-aktívna. Vďaka už spomínanému riešeniu Metro Node môžeme poskytnúť RPO a RTO rovné nule!


Pokrokové dátové centrum spoločnosti IN GROUP

Riešenie

Hlavným pilierom riešenia je Metro node, ktorý spoločne s PowerStore diskovým poľom a ostatnými prvkami infraštruktúry prináša synchrónnu replikáciu Najnovšia generácia serverov Dell dopĺňa túto funkcionalitu, pričom výsledkom je vysoko dostupné riešenie odolné voči výpadku jednej sajty.
Ďalšou výhodou najnovšej rady serverov je hladký beh virtualizácie a optimálne rozloženie zážaže medzi jednotlivými serverami a diskovými poľami.  

Riešenie je prepojené na SAN úrovni pomocou switchov Dell rýchlosťou 25GB/s a na LAN úrovni 10GB/s. Toto umožňuje plnohodnotné využitie výkonu All flash diskových polí. 

Nové grafické karty od spoločnosti nVidia zvyšujú výkonnosť a efektivitu RDS farmy.

Pre potreby zálohovania sú pripravené dve Dell EMC Datadomény, ktoré zabezpečujú redundantné zálohovanie. 

Zákazník v rámci obmeny prechádza na novšie operačný systémy, tým zvyšuje svoju kybernetickú bezpečnosť.

Technológie

Prínosy

  • Akcelerácia prepojenia firemných aplikácií
  • Konsolidácia firemnej podnikovej infraštruktúry
  • Výrazná úspora energií
  • Akcelerácia práce s RDS prostredím
  • Optimalizácia procesu zálohovania
  • Zvýšenie kybernetickej bezpečnosti koncernu
  • Obrovský nárast výpočtových a úložiskových kapacít Projekt zjednotenia troch DC do jedného komplexného „hniezda“ sme pripravovali vyše roka. A stálo to za to. METRO technológia na úrovni úložísk dát, virtuálne grafické karty na terminálových serveroch, jednotná správa, ... všetko čo sme naplánovali sa aj realizovalo. 

Jasne, že sme spokojní. Vďaka chlapci z CDP!

- Jozef Szalay, IT manažér IN GROUP a.s.

V číslachČísla

6dedikovaných pracovníkov
3pôvodné infraštruktúry
8Mesiacov realizácia
1finálna infraštruktúra

Zavoláme vám

Pošlite nám svoj kontakt a my vám zavoláme späť. Kliknite na tlačidlo vľavo.

PartneriPartneri

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.