Pokročilé nastavenie Dell EMC Metro Node u SK prepravcu

Vysokú dostupnosť aplikácii a dát si mohla dovoliť nadnárodná prepravná spoločnosť, pôsobiacá na Slovensku.

Zadanie bolo jasné - vybudovanie dvoch plne zastupiteľných lokalít.
Víťazné duo– Dell EMC Metro node & CDP!

O projekte

Od začiatku bolo jasné, že klient požaduje vysokú dostupnosť dát s prípadnými výpadkami blížiacimi sa k nule. Systémy museli byť navrhnuté tak, aby vedeli nepretržite spracovávať dáta, korektne ich zálohovať, s nulovou toleranciou ich straty.

Jedine Metro node riešenie od Dell EMC so synchrónnou replikáciou, ktorá zahŕňa plne zrkadlené úložné systémy s konfiguráciou aktívny-aktívny, môže poskytnúť RPO a RTO rovné nule. 

Pokročilé nastavenie Dell EMC Metro Node u SK prepravcu

Riešenie

Metro node zabezpečuje, že obe diskové polia sú sprístupnené na čítanie a zápis zároveň, čím sa dosahuje maximálna využiteľnosť oboch úložísk. Uzol metra vďaka technológii Multi-Platform Support, umožňuje replikáciu medzi rôznymi poľami Dell EMC (Dell Technologies).

Prevádzkovú flexibilitu s nulovým prestojmi pre potreby dynamickej pracovnej záťaže, alebo technologických obnovách a update-och infraštruktúry (tzv. mobilita dát), zabezpečí technológia Non-disruptive Addition of Consistency Groups.

Prvkom Witness zabezpečujeme automatický dohľad nad NODmi a eliminujeme rizika straty kontroly funkčnosti systému.  

V riešení je ako diskové pole použité Dell EMC PowerStore 500T, All flash, usable kapacita v desiatkoch TB, pri použití komprimačného pomeru 4:1. Výrazné zníženie TCO a zlepšenie flexibility rozhodovania bolo dosiahnuté vďaka Volume/LUN Level Granularity. 

Pre Metro node bolo nutné použiť na každej lokalite viacero tzv. Metro serverov, zaručujúcich správny chod Metro cluster-a. 

Riešenie umožňuje efektívne zálohovanie celej virtuálnej infraštruktúry na úrovni virtuálnych serverov, kedy je schopná zabezpečiť dostupnosť kritických produkčných serverov. Ako zálohovací systém je použitý SW od spoločnosti Veeam, lídra v oblasti zálohovania virtuálnej infraštruktúry. Riešenie zahŕňa aj licencie na Veeam One.

Pre obidve serverovne boli navrhnuté UPS v redundantnom zapojení (best practice riešenie od výrobcu Eaton), spolu prídavnými batery modulmi. V prípade výpadku elektrického prúdu, záložné zdroje zabezpečia chod na určený čas a následne korektné vypnutie infraštruktúry.

Technológie

Prínosy

  • Nulové RPO a RTO
  • optimalizovaný prístup dátam
  • možnosť replikácie medzi rôznymi poľami 
  • zníženie TCO a zvýšenie flexibility rozhodovania 
  • prevádzková flexibilita s nulovými prestojmi 
  • automatická kontrola funkčnosti NODov 

V číslachČísla

3Počet nasadených technikov CDP
2Roky realizácie
51MD práce na projekte
30Viac ako 30 meetingov

Zavoláme vám

Pošlite nám svoj kontakt a my vám zavoláme späť. Kliknite na tlačidlo vľavo.

PartneriPartneri

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.