schnelek Obmena kritickej IT infraštruktúry v logistickej spoločnosti

Rodinná spoločnosť Schnellecke Logistics, so silnou prítomnosťou vo viac ako 18 krajinách sveta, bola založená  Albertom Schnellecke v meste Wolfsburg v roku 1939.

Spoločnosť, špecializujúca sa na logistické riešenia pre automobilový priemysel a iné odvetvia, je známa službami v oblasti skladovania, prepravy a montáže.

Jej silný záväzok k inováciám a efektívnym procesom ju urobil jedným z popredných poskytovateľov logistických služieb v odvetví.

O projekte

Vedenie nemeckej spoločnosti sa rozhodlo obnoviť existujúcu serverovú infraštruktúru v svojej prevádzke Bratislava - Devínska nová Ves. Napriek alternatívnej ponuke cloudového riešenia, ponúkajúceho prechod na financovanie obstarania cez prevádzkové náklady (nájom), cenovo zvýhodnená a technický vyspelá ponuka on-premise riešenia od tandemu Dell-CDP, natoľko oslovila klienta, že sme tender vyhrali a projekt úspešne zrealizovali.

Projekt sme pripravovali v dostatočnom časovom predstihu, hlavne z dôvodu potreby udržania nepretržitej "just in time" prevádzky. Teda, hlavná myšlienka dodaného riešenia bola dosiahnuť takmer nulové RPO a RTO. 

Riešenie bolo navrhnuté s dôrazom na požiadavky špeciálnej skladovej aplikácie pre RFID kódy, ktorá vyžaduje prácu s dátami v reálnom čase. Taktiež prepojenie kvôli skladovému hospodárstvu a špedícií s kľúčovým klientom Volkswagen v Bratislave si vyžadovalo použiť pokročilé technológie. 

Obmena kritickej IT infraštruktúry v logistickej spoločnosti

Riešenie

Využitie najnovšieho dátového úložiska Dell EMC PowerStore od spoločnosti Dell Technologies prinieslo nielen dynamiku z pohľadu práce s dátami, ale aj značnú úsporu diskového priestoru, vďaka špecifickej funkcionalite deduplikácie dát. All flash, usable kapacita v desiatkoch TB dosahuje komprimačný pomer až 4:1.

Ďalšia vynikajúca funkcionalita, Dell Technologies Witness v kombinácii s Metro nodmi, prináša praktický nulové výpadky behu infraštruktúry. Primárnou úlohou Witness-u je dohľad nad Metro NOD riešením, pričom Witness reálne v čase disponuje informáciou, ktorá lokalita je dostupná a čo je dôležité, ktorá z dvoch lokalít je hlavná. 

Výrazné zníženie TCO a zlepšenie flexibility bolo dosiahnuté vďaka Volume/LUN Level Granularity. 

Sieťové prepojenie na úrovni SAN je zabezpečené fibre channel switchmi 32GB/s a na LAN úrovni taktiež Dell zariadeniami na úrovni 10GB/s. Vďaka týmto rýchlostiam vieme plnohodnotne využiť výkon All flash diskových polí.

Riešenie umožňuje efektívne zálohovanie celej virtuálnej infraštruktúry na úrovni virtuálnych serverov, kedy je schopná zabezpečiť dostupnosť kritických produkčných serverov. Ako zálohovací systém je použitý SW od spoločnosti Veeam, lídra v oblasti zálohovania virtuálnej infraštruktúry. Riešenie zahŕňa aj licencie na Veeam One.

Technológie

Prínosy

  • Nárast istoty prístupu k firemným dátam v čase
  • Redukcia regionálnych prevádzkových nákladov
  • Zvýšená flexibilita rozhodovania
  • Prevádzková flexibilita vďaka nulovým prestojom
  • Vyššia ochrana dát dosiahnutá optimalizáciou procesu zálohovania
  • Zvýšenie kybernetickej bezpečnostiVýber riešenia aj následná migrácia prebehla naozaj hladko, vďaka profesionalite zo strany CDP. Čo sa týka samotného riešenia, je výrazne lepšie ako naše predošlé a všetko funguje tak ako bolo pôvodne prezentované.

Spoluprácu s CDP, ako aj samotné riešenie môžem len odporučiť. 

- Michal Mislovič, IT administrátor v Schnellecke Logistics


Riešenie navrhnute spoločnosťou CDP nám výrazne uľahčilo strategické plánovanie nákladov pre najbližšie obdobie, keďže robustnosť tohto riešenia umožňuje postupnú migráciu jednotlivých prevádzok do regionálneho dátového centra v Bratislave a tým aj výrazne redukuje lokálne náklady prevádzok v Španielsku, Portugalsku, Taliansku a Poľsku.

- Ľuboš Konopeus, IT manager Region Europe, Schnellecke Logistics

V číslachČísla

3Kooperujúci partneri
16Zainteresovaných osôb
19Dodaných zariadení
1spokojný klient

Zavoláme vám

Pošlite nám svoj kontakt a my vám zavoláme späť. Kliknite na tlačidlo vľavo.

PartneriPartneri

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.