Bedeker Aktual IT

Newsletter spoločnosti CDP (Bedeker Aktual IT) je sprievodcom informáciami zo sveta informačných technológii so zameraním na firemný biznis. Jeho prostredníctvom sa snažíme udržiavať pravidelný kontakt s vami, našimi súčasnými aj budúcimi obchodnými partnermi. Ak zatiaľ nie ste prihlásení k odberu CDP newslettra, môžete to urobiť jednoduchou registráciou.

 • 12.6. 2024Do serverovní prichádza kvapalne chladenie
  Liquid Cooling (chladenie kvapalinou) púta čoraz väčšiu pozornosť IT komunity. Aj keď sa (zatiaľ) nejedna o technológiu pre úplne všednú pracovnú záťaž, ale skôr o robustné riešenia, milióny pozretí videí so súvisiacim obsahom sú dôkazom toho, že pôjde pravdepodobne o revolúciu v systéme chladenia serverov. Asi to najlepšie na Liquid Cooling bude významná úspora energie (10-15% podľa JetCool), bez potreby zložitej manipulácie s vodou. zobraziť menej
 • 10.6. 2024EATON UPS 5PX 3000i Gen2 - Video Recenzia

  UPS EATON v našich projektoch používame pomerne často. Sú kvalitné a dá sa na nej spoľahnúť.
  Viac už v našej najnovšej video recenzií.

  Prejsť na článok v AktualITách >

  zobraziť menej
 • 03.6. 2024Dell PowerStore 4.0 si pozornosť zaslúži

  Na nedávnej konferencii Dell Technologies World 2024 vzbudila veľkú pozornosť správa o vydaní verzie OS 4.0 pre dátové úložiská PowerStore.
  Pre majiteľov starších zariadení nová verzia prináša množstvo bezplatných vylepšení, ktoré v článku spomíname.

  Prejsť na článok v AktualITách >

  zobraziť menej
 • 27.5. 2024Bezpečne sa dá zálohovať aj na On-Prem

  Objektový spôsob ukladania údajov, ktorý sa od verzie Veeam V12 stal prelomovým prístupom k zálohovaniu dát a zároveň horúcou témou odborníkov s IT oddeleniami v mnohých podnikoch, prináša nespochybniteľné a v praxi už overené výhody v podobe nemennosti, škálovateľnosti a odolnosti voči strate. 

  On-Prem prevedenie objektového úložiska môže byť vo vybraných prípadoch zaujímavé z dôvodov, o ktorých sa dozviete v našom blogu.

  Odkaz na článok v AktualITách >

  zobraziť menej
 • 17.5. 2024Výkonné servery pre malé podniky

  Dell Technologies od tohto mája uvádza na trh rozmermi malé ale výkonnostne optimalizované servery Dell PowerEdge T160 a R260. Tieto modely sú vybavené procesormi Intel Xeon E-2400 a sú až 2x výkonnejšie ako ich predchodcovia. Navrhnuté sú tak, aby vyhovovali potrebám moderných, dátovo náročných aplikácii. Tieto servery sú vhodné na nasadenie do náročných prevádzkových (napr. výrobných) prostrediach, pretože  obsahujú rámy filtrov, ktoré chránia vnútorné komponenty pred prachom a mastnotou. Rámy filtrov pomáhajú udržiavať prúdenie vzduchu a znižujú tepelné zaťaženie systémov.

  zobraziť menej
 • 17.5. 2024Jednotné dátové úložiská od Dell Technologies

  Jednotné (unified) dátové úložiska sa stali kľúčovým prvkom podnikových datacentier v organizáciách, ktoré hľadajú efektívne a flexibilné riešenia pre prácu s dátami. Výhodami sú jednoduchosť konsolidácie ukladacieho priestoru a úspora nákladov.

  Čítajte viac >

  zobraziť menej
 • 14.5. 2024Dell varuje pred možným únikom údajov

  Dell Technologies začal minulý týždeň e-mailom posielať 49 mil. zákazníkom oznámenia o možnom narušení ich dôverných údajov. Podľa zdieľanej informácie, bol narušený Dell portál, obsahujúci informácie súvisiace s nákupmi, napríklad názov a adresa organizácie ako aj informácie o objednanom hardvéri, vrátane servisného štítku, popisu položky, dátumu objednávky a súvisiacich záručných informácií.

  Dell Technologies preto odporúča svojim zákazníkom dávať si pozor na komunikáciu (e-mail, list) s tvrdením, že je od spoločnosti Dell a v ktorej sa žiada o inštaláciu softvéru, zmenu hesiel alebo vykonanie inej potenciálne riskantnej akcie. Ak dostanete takýto podozrivý e-mail alebo list, kontaktujte priamo spoločnosť Dell, alebo oficiálneho partnera (CDP) a potvrďte si, že ide o legitímnu žiadosť.

  zobraziť menej
 • 13.5. 2024Čo robiť keď sa stanete obeťou kybernetického útoku

  Nepovažujeme sa za expertov v kybernetickej bezpečnosti, ale pár rád, na ktoré (by) ste pravdepodobne aj sami prišli, radi poskytneme.

  Prejsť na článok >

  zobraziť menej
 • 06.5. 2024Pohľad administrátora na monitorovanie Zabbixom

  Pri riešení rôznych situácii je pre IT administrátora dôležité vedieť včas a správne sa rozhodnúť.
  Prečo monitorovať zariadenia a ako na to, prezradíme v nasledujúcom článku.

  Odkaz na článok >

  zobraziť menej
 • 29.4. 2024O čom bol Dell webinár Company as a Code
  Udalosť priniesla informácie o novej generácii firemných počítačov Dell, ktorá po prvý krát ponúka možnosť využívania umelej inteligencie priamo na ich zariadeniach. 

  Pozrite si náš súhrn diania >

  zobraziť menej
Hore

Odber newslettra

Zavoláme vám

Pošlite nám svoj kontakt a my vám zavoláme späť. Kliknite na tlačidlo vľavo.

PartneriPartneri

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.