Prevenciou proti kybernetickej kriminalite
Jason Buffington vo svojom júlovom blogu analyzuje najčastejšie priebehy porušenia a šifrovania ransovérom. Je to aktuálna téma, na ktorú sa nás zákazníci v poslednej dobe čoraz častejšie pýtajú.
Vice prezident spoločnosti Veeam v článku presne pomenováva zdroje útokov, ako sú phishing, prílohy v emailoch a malvér na webových stránkach. Tieto metódy majú za cieľ infiltráciu do prostredia obete a získanie prístupov k firemným údajom, ktoré sú následne zašifrované s požiadavkou na výkupné.
V príspevku sa dozviete aj to, ako dlho útočník číha vo firemnej infraštruktúre a pripravuje svoj útok skôr, než ho spustí. Tento aspekt je zaujímavý, pretože poskytuje pohľad na zmýšľanie útočníka, čo by nás možno ani nenapadlo. A práve preto, keďže podobné kroky neočakávame, naše správanie po zistení, že sme zašifrovaní, môže byť zmätočné.
Obrázok prevzatý z blogu Jasona Buffingtona
V poslednom čase často počúvame, že už nie je otázkou "či" , ale "kedy" budeme terčom ransomvér útoku. Preto nie je na škodu pripomenúť si súvisiace články:
- Veeam Security and Compliance Analyzer
- Čo robiť, keď sa stanete obeťou kybernetického útoku
- 15 dôvodov, prečo si vybrať Veeam pred konkurenciou
- Testovanie plánu obnovy neradno podceňovať
V neposlednom rade vrele odporúčame službu, ktorú má predplatenú takmer každý náš zákazník a ktorá (za prijateľných podmienok) cháni firemné dáta a umožňuje ich bezpečnú obnovu po havárii.
Mohlo by vás zaujímaťAktuality
Konkurenčná výhoda (alebo "Keď najväčšou hodnotou nie je najnižšia cena")
Bilancujeme, analyzujeme a učíme sa
Zavoláme vám
Pošlite nám svoj kontakt a my vám zavoláme späť. Kliknite na tlačidlo vľavo.