Tagy: #ochranadat
Často kladené otázky ohľadom stratégie zálohovania v malých podnikoch
Organizácie s desiatimi až 100 používateľmi počítačov zvykneme v slovenskom IT biznise kategorizovať ako malé podniky. V takýchto organizáciách málokedy môžeme hovoriť o rozsiahlych rozpočtoch na IT. A práve preto sme sa zamysleli nad najčastejšími otázkami ich manažérov ohľadom stratégie zálohovania údajov v malých podnikoch na Slovensku.
Prečo je v malých podnikoch vôbec potrebná stratégia zálohovania?
Strata či poškodenie dát (z akéhokoľvek dôvodu) aj v menších organizáciách iniciuje vážne nepríjemnosti a stratu dôvery obchodných partnerov, z dôvodu vysokej pravdepodobnosti zneužitia osobných údajov.
Prestoje v podnikaní spôsobujú ľahko vyčísliteľné škody, ktoré už po pár dňoch ďaleko prevyšujú investície potrebné na zabezpečenie primeranej ochrany biznis kontinuity procesov.
Pochopením hodnoty či dôležitosti neprerušovaného podnikania a ovládnutím stratégie zálohovania a obnovy firemných dát aj malé podniky dokážu čeliť súčasným bezpečnostným rizikám, plniť nariadenia o ochrane údajov a vyhnúť sa vysokým pokutám.
(Nám sa to ešte nestalo.) Aká je pravdepodobnosť, že prídeme o dáta?
Vo fabrike na severe Slovenska, na chodbe pod schodmi, majú vyložený serverový rack so zaťatou sekerou. Nespokojný zamestnanec! V jednej bratislavskej tlačiarni vytiekla klimatizácia v serverovni a už sme videli aj server umiestnený v pánskych sprchách. Uuups!
Do kybernetickej kriminality sa investujú obrovské peniaze. Je to výnosný biznis! Bez kancelárii, manažmentu ľudských zdrojov či platenia daní. Motivácia k výsledkom "práce" je viac ako zaujímavá. Pri výbere obetí sa takmer vždy hľadí na menší odpor zvolenej ochrany. Navyše, umelá inteligencia odrobí násobne viac práce ako bežný kriminálnik.
Už ste to asi počuli - otázkou nie je či sa stanete obeťou kybernetického útoku, ale kedy.
Mohlo by vás zaujímaťAktuality
Všetky článkyZavoláme vám
Pošlite nám svoj kontakt a my vám zavoláme späť. Kliknite na tlačidlo vľavo.