svet IT Ako sa vyhnúť zvýšeniu cien Microsoft 365
13. januára 2022 svet IT

Ako sa vyhnúť zvýšeniu cien Microsoft 365

Minulý rok sme vás v článku Prečo zdraží Microsoft 365 informovali o tohtoročnom plánovanom zvyšovaní cien komerčného balíka Microsoft 365. 

Dnes už s istotou vieme, že od 1. marca 2022 ceny licencií Microsoft 365 porastú v priemere o 15% (zvýšenie cien sa zatiaľ netýka licencií Microsoft 365 Business Standard). Napríklad u zákazníkov veľmi obľúbený produkt, Microsoft 365 Business Basic, však bude drahší o viac ako 15%.

A to nie je všetko, čo pre nás na tento rok spoločnosť Microsoft pripravila. 

Existujúci CSP program (tzv. Legacy model), v ktorom ste doteraz licencie objednávali, v priebehu tohto roka „dožije“. Napríklad nové produkty v Legacy CSP programe sa budú dať objednať iba do začiatku marca 2022. Obnovy existujúcich produktov bude možné objednávať iba do konca júna tohto roku.

Nemusíte sa však obávať, že by Microsoft zrušil svoj najúspešnejší produkt - M365. Namiesto Legacy modelu sa licencie M365 budú objednávať v novom CSP modeli tzv. NCE (New Commerce Experience).

Poradíme vám

Úlohou CDP je, aby tento prechod bol pre vás, našich zákazníkov, čo najmenej „bolestivý“.  Preto vám aktuálne prinášame „know-how“, ako sa dá dokonca vyhnúť aj spomínanému 15% zdražovaniu 😊.

Vďaka tomu, že nový NCE program je už spustený, je možné už teraz do tohto programu preniesť svoje súčasné (Legacy) licencie.
Týmto krokom si zafixujete aktuálnu cenu svojej služby na ďalších 12 mesiacov, a teda zvýšenie cien od 1.3.2022 sa vás na tento rok nedotkne.

Vďaka aktuálnemu „uvádzaciemu“ promu, sú ceny produktov v NCE modeli identické s cenami v dosluhujúcom Legacy modeli, takže ďalších 12 mesiacov budete za služby M365 platiť toľko ako ste boli doteraz zvyknutí.

Je tu však jedno veľké ALE !!!

V NCE modeli sa pri fixácii cien na ročné, resp. trojročné obdobie vzdávate možnosti znižovať počty používaných licencií kedykoľvek podľa aktuálnej potreby (dosluhujúci Legacy model to umožňoval). Zníženie počtu takýchto licencií je možné vykonať iba v čase výročia.

Podrobnejšie informácie o novom NCE modeli vám naši obchodníci radi poskytnú osobne, resp. prostredníctvom online meetingu. Následne vám pripravia presné kalkulácie na vaše podmienky.

Ako teda postupovať

Ak vás tieto informácie zaujali a chcete využiť spomínané promo, kontaktujte čo najskôr svojho CDP obchodníka alebo nám napíšte prostredníctvom kontaktného formulára, a obchodník bude kontaktovať vás.

Majte na pamäti, že túto výhodnú transakciu je potrebné zrealizovať ešte do konca februára 2022.

Zavoláme vám

Pošlite nám svoj kontakt a my vám zavoláme späť. Kliknite na tlačidlo vľavo.

PartneriPartneri

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.